Zakup okularów – gdzie szukać? Jaki model wybrać?

0
2097

Czy cierpisz na utratę wzroku i potrzebujesz po raz pierwszy w życiu kupować okulary? A może nie jesteś zadowolony z obecnych okularów i szukasz nowego modelu? Tutaj dowiesz się, na co należy bezwzględnie zwrócić uwagę, gdzie znaleźć kompetentną pomoc i dlaczego osobiste porady na miejscu jest zazwyczaj preferowane do możliwości tańszych okazjach online.

Okulary korekcyjne„Czy nowe okulary należy kupować od optyka czy w sklepie internetowym? Wiele osób zadaje sobie to pytanie przed zakupem okularów. Dane sektorowe Centralnego Związku Optyków wskazują na wyraźny wzrost handlu internetowego oraz zakup okularów w sklepach stacjonarnych w 2014 roku. Przy wzroście o 30 % w porównaniu z rokiem poprzednim, handel internetowy jest wyraźnym zwycięzcą, przynajmniej pod względem wzrostu. Nie powinno to jednak przesłaniać faktu, że sklepy specjalistyczne nadal preferują 11,5 mln par okularów sprzedawanych wyłącznie w internecie (w sumie 650 000 egzemplarzy). Nic dziwnego, ponieważ mimo pomocy technicznej, takiej jak testowanie okularów online czy internetowe testy oczu, sprzedawcy internetowi nie mogą oferować wszystkich usług specjalistycznych sklepów. Zamiast tego przekonują swoich klientów dogodną dostawą do domu i kampaniami rabatowymi. Jest to szczególnie popularne w przypadku osób, dla których okulary są mniej wizualną pomocą niż akcesoria modowe, z których dwa lub trzy różne modele można mieć.

Zaletą specjalistycznego salonu optyków jest oczywiście osobiste wsparcie. Szczególnie jeśli kupujesz pierwszą parę okularów i są one niebezpieczne, kompetentny personel będzie bardzo pomocny w procesie doboru okularów. W sklepach można wypróbować szeroką gamę opraw okularów. W przypadku specjalnych życzeń optyk może zamówić odpowiednie okulary i zlecić ich dostarczenie do kontroli. Dodatkowo przeszkoleni specjaliści indywidualnie dopasowują okulary do Twoich oczu tak, aby po pewnym okresie aklimatyzacji można je było optymalnie zobaczyć. Ważnym warunkiem wstępnym jest dokładne określenie wartości dioptrii dla każdego oka. Siła załamania światła i powierzchnia rogówki każdego oka są również mierzone indywidualnie. Przy tej okazji można zaobserwować ewentualny astygmatyzm. Na koniec określa się kilka indywidualnych parametrów, takich jak odległość źrenicy i wysokość oglądania. Wszystkie te wartości są brane pod uwagę podczas wykonywania soczewek.

Dokładność ta jest szczególnie ważna przy produkcji specjalnych konstrukcji, takich jak warifokale. W tym celu należy dokładnie określić nie tylko różne grubości szkła, ale także dostosować poszczególne pola widzenia do potrzeb użytkownika. Chociaż niektóre sklepy okularów okularów oferują również okulary wielogniskowe online, istnieje ryzyko, że mogą one nie pasować do Twoich przyzwyczajeń. W takim przypadku mogą wystąpić objawy towarzyszące, takie jak bóle głowy, oznaki zmęczenia lub nawet zawroty głowy. Jeśli noszą Państwo nowe okulary tylko od krótkiego czasu, objawy te mogą być również związane z Państwa aklimatyzacją. Jeśli jednak okulary nie ustępują po kilku tygodniach, należy skontaktować się z optykiem i sprawdzić wartości okularów. Zakup okularów w sklepie internetowym jest stosunkowo szybki. Bardzo ważne jest jednak, aby już teraz znać dokładne wartości dla sfery, cylindra i osi. Znajdziesz je w swoim spektaklowym paszporcie.

Po wybraniu modelu w wybranym sklepie internetowym, kolejnym krokiem jest wybranie obiektywu. Tutaj można wybierać spośród niedrogich, częściowo nawet w przystępnej cenie standardowych szkieł i wzorów z dodatkami, takimi jak powłoki antyodblaskowe lub powłoki specjalne. Ale o cenie decyduje również siła. Drogie soczewki o dużej grubości są stosunkowo grube. W niektórych wersjach może to być postrzegane przez klienta jako nieatrakcyjne, a nawet sprawiać, że tanie okulary nie nadają się do konkretnej oprawy. Jeśli potrzebujesz cieńszych soczewek do wybranej oprawy lub chcesz zmniejszyć ciężar nosa, szybko będzie to droższe. Po znalezieniu właściwego obiektywu, który spełni Twoje wymagania, wprowadź wartości i po kilku dniach do kilku tygodni otrzymasz nowe okulary pocztą. Chociaż okulary zamówione w sklepie internetowym będą dostarczane do Twojego domu w komfortowy sposób, optycy stacjonarni tacy jak Fielmann czy Apollo-Optik oferują praktyczną gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to pełny zwrot ceny zakupu w przypadku, gdy nie jesteś zadowolony z rezultatu.

Okulary korekcyjneZakup okularów online jest szczególnie polecany dla osób, które noszą okulary przez wiele lat z prostą ametropią, które wiedzą dokładnie, czego chcą. Mimo że niektóre sklepy internetowe oferują obecnie porady telefoniczne, nie mogą one zastąpić obsługi klienta na miejscu. Aby być po bezpiecznej stronie, można najpierw zamówić okulary na zamówienie. Nie musisz więc prosić o zwrot pieniędzy, jeśli nie lubisz okularów lub masz problemy z dostawą. Innym problemem jest to, że nie ma osoby do bezpośredniego kontaktu na miejscu, jeśli okulary z sklepu internetowego są uszkodzone lub trzeba je ponownie dostosować. Dlatego przed złożeniem zamówienia najlepiej zapytać, jak sklep okularów radzi sobie z naprawami i czy współpracuje ewentualnie z optykami stacjonarnymi.

Sklepy internetowe przekonują promocje dotyczące dostawy do domu i rabatów, sklepy detaliczne z gwarancją zwrotu pieniędzy i optymalną obsługą przy montażu okularów. Oferty online, takie jak testy wzroku i badania okularów, nie mogą zastąpić konsultacji z optykiem stacjonarnym – szczególnie w przypadku osób, które cierpią na liczne błędy refrakcji. Na początku każdego zakupu okularów najlepiej jest wizyta u okulisty lub optyka, który w wiarygodny sposób określi wszystkie niezbędne wartości.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/zobaczkolory.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326