Wskazówki do kupowania okularów: Jak znaleźć odpowiednie okulary?

0
1973

Modne okularyKupując nową parę okularów ważne są dwie rzeczy: optymalna i relaksująca widzenie oraz dobry wygląd. Mądrze dobrana nowa para okularów jest dziś zarówno przyciągająca wzrok, jak i część oraz wyrazem osobowości. Oczywiste jest, że zastosowane soczewki okularowe zapewniają optymalne widzenie. Optyk oftalmiczny może Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniej oprawy dla Twoich okularów z optymalnym dopasowaniem, ale także w indywidualnym dopasowaniu soczewek.

Czasami musi to być nowa para okularów. Nie tylko dlatego, że wizja oczu zmieniła się, nie, ale również dlatego, że moda ciągle się rozwija, potrzebne są specjalne okulary do specjalnych czynności lub dlatego, że stare okulary po prostu się zdezaktualizowały. Jednak kupując nową oprawę i nowe soczewki, masz teraz możliwość wyboru. Dziś dobrzy optycy mają do dyspozycji nieskończoną liczbę modeli i sprzętu. Ale jeśli wiesz, czego szukać, łatwo znaleźć idealną nową parę ulubionych okularów.

Zakres zastosowania nowych okularów

Bardzo ważnym kryterium przy zakupie nowej pary okularów jest obszar ich zastosowania. Może się to różnić w zależności od użytkownika okularów. Każdy powinien najpierw zadać sobie pytanie: po co mi ich potrzebują, czy też przede wszystkim? Kto pracuje na komputerze przez cały dzień, ten potrzebuje innych okularów niż ktoś, kto pracuje na zewnątrz lub chce nosić je dla sportu. Im więcej informacji optyk otrzymuje – i tak pyta dobry optyk – tym łatwiej jest wybrać. Porównaj zakup okularów z zakupem samochodu, a wszystkie „cechy”, które mogą pasować do Ciebie, pokaż i wyjaśnij dokładnie.

Najnowocześniejsze technologie

Również przy zakupie okularów: Im bardziej indywidualne okulary są dostosowane do indywidualnych potrzeb, tym lepsze rezultaty można osiągnąć w zakresie jakości wizualnej, zużycia i spontanicznej kompatybilności, na przykład w przypadku okularów warifokalowych – podobnie jak w przypadku kombinezonów dopasowanych do indywidualnych potrzeb, które można dostosować do indywidualnych wymiarów w porównaniu z kombinezonem umieszczonym na półce. Ten ostatni może idealnie pasować, ale nie musi. Innowacyjne nowoczesne technologie, takie jak ZEISS’ i. Scription, portfolio soczewek progresywnych lub ZEISS Vision Analysis pomagają tworzyć okulary na miarę.

Wybór soczewek

Modne okularyKażdy, kto znalazł optyka, będzie oczywiście najpierw chciał rozejrzeć się po sklepie za ładną oprawą okularu. Jednak nie każdy obiektyw pasuje do każdej klatki. Zazwyczaj lepiej jest zacząć od wyboru najpierw soczewek. W końcu najważniejszym elementem każdej nowej pary okularów jest oczywiście soczewka. Tylko przy prawidłowej soczewce nowy aparat wziernikowy stanie się niezastąpioną pomocą w codziennym życiu.

W przeszłości używano głównie szkła mineralnego, ale obecnie coraz częściej stosuje się szkło plastikowe. Ma to decydujące zalety: Zwiększona wytrzymałość tych okularów na zerwanie zmniejsza ryzyko urazów. Wysokiej jakości specjalne tworzywa sztuczne i dobra powłoka chronią przed bolesnymi punktami docisku i zadrapaniami. W poszukiwaniu najlepszych soczewek okularowych ważną rolę odgrywają jednak inne aspekty: oprócz dokładnej grubości dioptrii, która stała się kwestią oczywistą, istnieją również czynniki takie jak współczynnik załamania światła materiału (który odgrywa rolę w grubości soczewek), tzw. geometria asferyczna (zmniejsza zniekształcenia na krawędziach soczewek okularów), właściwości antyrefleksyjne i utwardzające oraz odporność na złamania. Inne powłoki i dodatki uszlachetniające mogą ułatwić życie okularom. Weźmy na przykład powłoki wodoodporne lub antystatyczne.

Nasza rada: Soczewki powinny mieć dobrą powłokę antyrefleksyjną. Przecież odbicia spowodowane przez okulary są bardzo irytujące w słońcu, w ciemności w ruchu drogowym lub przy pracy na komputerze. Dodatkowo, soczewki antyrefleksyjne zapewniają, że nie zauważasz własnych okularów.

Możesz również pomyśleć o przyciemnieniu lub nawet samonabarwnych soczewkach. Uwaga: Zwłaszcza w przypadku samoobjaśniających się obiektywów występują duże różnice w jakości. Decydującym czynnikiem przy zakupie okularów jest fakt, że tzw. soczewki fototropowe jak najszybciej dostosowują się do warunków oświetleniowych i wyraźnie przyciemniają w pomieszczeniach, a także ciemnieją w jasnym świetle lub nasłonecznieniu jak para okularów przeciwsłonecznych. Również w tym przypadku ważna jest 100% ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB.

Oprawki

Optyk okulistyczny może z góry przygotować odpowiednią preselekcję, ponieważ najlepiej zna swój asortyment i może pomóc Ci uniknąć zamieszania w dżungli dostaw. Na początku należy jednak przedstawić swoje pomysły na kolory, materiały i ceny. Co najważniejsze, nowe okulary muszą pasować do twarzy i wybranego obiektywu.

Modne okularyZasada kciuka polega na tym, że osoby z zaokrągloną twarzą poszukują ram kątowych, natomiast osoby z kwadratową twarzą preferują ramy okrągłe. Kto ma owalną twarz, ten ma szczęście, bo ma wolny wybór. W przypadku twarzy trójkątnej lub o kształcie serca, ekspert z pewnością doradzi owalną i drobiazgową parę okularów. Nasza rada: weź osobę, która zna Cię dobrze, aby wybrać ramkę. Druga lub trzecia opinia może być bardzo pomocna. Dla osób, które nie widzą bez okularów, są trzy możliwości: Optyk może dać optykowi parę półokularów lub okularów do makijażu, użyć unikatowych soczewek kontaktowych lub zlecić wykonanie zdjęcia cyfrowego z nową oprawą okularu, którą można następnie obejrzeć na ekranie i zdecydować później.

Innym aspektem przy wyborze ramy jest zastosowany materiał. Waga odgrywa zatem decydującą rolę. Nowa oprawka okularów powinna już teraz sprawić, że poczujesz się komfortowo siedząc na niej. A jeśli cierpisz na alergie, powinieneś zapytać o części składowe ramy.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/zobaczkolory.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326