Wybór okularów jest duży. Nasze najlepsze wskazówki dotyczące zakupu okularów okularowych podpowiedzą, co powinieneś wziąć pod uwagę, aby znaleźć idealny aparat wspomagający wzrok. Okulary powinny nie tylko korygować wadliwe widzenie, ale także spełniać indywidualne potrzeby i dopasowywać się do Twojego własnego typu. Jeśli weźmiemy pod uwagę poniższe wskazówki przy zakupie okularów, z pewnością znajdziesz model pasujący stylistycznie i optycznie.
Zakup okularów: 3 cenne porady
Wskazówka nr 1: Zakres zastosowania
Duże znaczenie ma zakres zastosowania okularów. Podczas gdy niektórzy ludzie potrzebują pomocy wzroku tylko podczas jazdy, inni noszą ją od rana do nocy. W związku z tym rodzaj błędu załamania światła odgrywa ważną rolę w zakupie okularów, ale także w indywidualnym użytkowaniu. Im więcej zebranych informacji, tym łatwiej jest podjąć decyzję. Na przykład, jeśli cierpisz na starczowzroczność, możesz wybierać pomiędzy wariatokalami i bifokalami, lub w razie potrzeby możesz przełączać się pomiędzy okularami z bliskością a okularami dalekiego zasięgu.
Wskazówka 2: Soczewki
Podczas gdy w przeszłości stosowano głównie okulary mineralne, dziś stosowane są głównie szklanki plastikowe. Oba warianty mają jednak swoje zalety i wady. W ten sposób okulary mineralne umożliwiają korekcję ciężkiej wady wzroku przy stosunkowo cienkich okularach. Ponadto materiał jest uważany za optycznie czystszy i bardziej odporny na zarysowania. Decydującymi zaletami szklanek organicznych z tworzyw sztucznych są ich odporność na pęknięcia, niska waga oraz fakt, że są one dostępne w wielu różnych odcieniach. Są one jednak mniej odporne na zarysowania. Z tego powodu przy zakupie okularów należy również wziąć pod uwagę uszlachetnianie szkła. Są to zarówno proste powłoki antyrefleksyjne, jak i zaawansowane technologicznie powłoki. W przypadku szkła plastikowego zaleca się uszczelnienie stosunkowo miękkiej powierzchni twardą warstwą.
W Brille24. de otrzymasz tylko antyrefleksyjne plastikowe soczewki z utwardzającą się powierzchnią i efektem lotosu. Pozwala to uniknąć denerwujących odbić, a soczewki są mniej podatne na zarysowania i wilgoć.
Wskazówka 3: Ramka okularów
Przejdźmy teraz do wskazówek dotyczących wyboru ramki. W tym przypadku zasada jest oczywiście taka, że powinna być szczególnie atrakcyjna. Dzięki odpowiedniej ramce masz jednak możliwość sprytnie podkreślić zalety i ukryć drobne wady. Po pierwsze, zależy to przede wszystkim od FORMULARZA KOSZTÓW:
- Kątowe twarze: Okrągłe lub owalne ramy osłabiają najbardziej widoczne rysy twarzy i sprawiają, że wyglądają bardziej miękko. Szkła kątowe z drugiej strony dodatkowo podkreślają ścianki skośne.
- Okrągłe twarze: dzięki prostokątnym okularom, miękkie rysy twarzy dodają konturu i sprawiają, że wyglądają wężej. Okrągłe i małe ramy wzmacniają efekt okrągłych twarzy i dlatego należy ich unikać.
- Twarze w kształcie serca: Szerokie czoło i szpilki policzkowe oraz spiczasty podbródek to cechy charakterystyczne twarzy w kształcie serca. Okrągłe i owalne ramy zapewniają wizualną równowagę proporcji. Świetne kolory i szerokie ramy wyglądają raczej niekorzystnie.
- Owalne twarze: W przypadku owalnej powierzchni istnieje duża swoboda w wyborze odpowiedniej oprawy okularów, ponieważ zasadniczo wszystkie kształty są odpowiednie. Ważne jest, aby okulary nie były zbyt duże lub zbyt małe.
Kupując okulary należy również wziąć pod uwagę rozmiar i wagę ramy. Rozmiar powinien iść w parze z harmonijnym wyglądem i gwarantować wysoki komfort noszenia. Zazwyczaj ma to miejsce, gdy szerokość ramy odpowiada w przybliżeniu szerokości twarzy. Długość strzemion nie powinna być zbyt długa lub zbyt krótka. Zapobiega to ślizganiu się lub obiciom okularów. Masa oprawki okularów również wpływa na komfort noszenia. Szczególnie w przypadku okularów, które mają być noszone przez dłuższy czas, należy wcześniej zwrócić uwagę na wagę. Zaleca się cienkie metalowe uchwyty i plastikowe uchwyty.
Czy masz trudności z wyborem podczas kupowania okularów online? W Brille24. info możesz wybrać do czterech ulubionych i zlecić ich wysłanie bezpłatnie do Ciebie. Daje to możliwość wszechstronnego przetestowania każdej pary okularów, zasięgnięcia opinii rodziny i przyjaciół oraz podjęcia decyzji w czasie wolnym.