Kiedy potrzebne są okulary korekcyjne i jak je wybrać

0
1661

Doskonałe okulary dla Ciebie

Oczywiście, nowa oprawa okularów powinna być wygodna i stabilna – i pięknie naturalna. Najważniejsze jest jednak to, że nowe okulary można zobaczyć z ostrością ostrością. Gwarantują to soczewki okularowe, które optymalnie korygują wadliwe widzenie. Ale które szkło jest dla Ciebie idealne? Przeczytaj tutaj, co musisz wiedzieć o soczewkach okularów i w jaki sposób Apollo może pomóc Ci znaleźć najlepsze soczewki do najlepszego widzenia i wyglądu:

  • Jakie soczewki do jakiej ramki?
  • Jak grube powinny być soczewki okularowe?
  • Ile kosztują nowe obiektywy?
  • Jak prawidłowo czyścić obiektywy?
  • Jak długo można używać nowych obiektywów?
  • Jakie soczewki do jakiej ramki?

Okulary korekcyjneTworzywo sztuczne czy szkło? W obu wariantach materiałowych obowiązuje zasada: który z nich jest najbardziej odpowiedni dla tego, dla kogo zależy od indywidualnych czynników, takich jak widzenie i nawyki związane z noszeniem, ale także od zakresu zastosowania okularów i typu oprawki. Apollo zobowiązuje się zawsze oferować odpowiednie okulary, abyś nie tylko był zadowolony, ale również entuzjastycznie podchodził do nowych okularów i serwisu. Dlatego Apollo oferuje nie tylko szeroki wybór 1.500 aktualnych oprawek okularów, ale również soczewek wysokiej jakości renomowanych producentów, co gwarantuje najlepszą cenę! W ten sposób można dobrać soczewki okularowe w różnych wersjach jakościowych oraz wygodne opcje dodatkowe – indywidualnie dopasowane do Państwa potrzeb. Ale wróćmy do pierwotnego pytania: plastik lub szkło?

Tworzywo sztuczne – lekkie, odporne na zerwanie, bez wyrw

Soczewki plastykowe – znane również jako szkło organiczne – są obecnie stosowane do wszystkich oprawek okularów. Są one bardzo lekkie, wygodne w noszeniu i charakteryzują się wysoką wytrzymałością na zerwanie – w zależności od materiału, nawet stukrotnie większą niż soczewki mineralne. Dzięki temu zapewniają większe bezpieczeństwo w codziennym życiu. Dlatego soczewki plastikowe są preferowane przez wielu użytkowników.

Tworzywo sztuczne ma jeszcze więcej zalet: O ile szklanki mineralne mogą być barwione tylko w kilku kolorach i przy stosunkowo dużym wysiłku, o tyle szklanki z tworzywa sztucznego można łatwo przetwarzać prawie wszystkimi odcieniami. Dla tych, którzy preferują okulary jako modę z kolorowymi soczewkami, tworzywo sztuczne jest pierwszym wyborem jako materiał do produkcji soczewek okularów.

Soczewki mineralne

Mineralne soczewki okularowe mają większą twardość niż soczewki plastikowe i dlatego są bardziej odporne na zarysowania, choć nieco cięższe. Jednocześnie są one odporne na działanie światła i promieniowania UV. Ze względu na wysokie ryzyko pęknięć i wyrwania soczewki mineralne mogą być stosowane wyłącznie w kompleksowych oprawach okularów.

Jak grube powinny być soczewki okularowe?

Szukasz pięknych i smukłych obiektywów? Oczywiście! Są one bardziej przyjemne i wzmacniają okulary i wygląd. Ale czy ramka nie decyduje również o grubości soczewek?

W przypadku szkiełek z tworzywa sztucznego grubość soczewek musi być ograniczona. Tutaj najczęściej chodzi tylko o charakter kosmetyczny, jeśli pracujesz z cieńszymi okularami. To nie to samo dotyczy metalowej ramy: Tu irytujące jest, gdy grube soczewki wystają ponad metalową obręcz. W przypadku okularów metalowych należy zatem rozważyć zastosowanie cieńszego materiału do dioptrii +/- 2.0.

Smukłe soczewki są jeszcze ważniejsze w przypadku wyboru okularów bez obręczy lub półsoczewek. Nie ma ramy ochronnej, która mogłaby ukryć grubość szkła. Soczewki plastikowe stosowane są zawsze w tego typu oprawach. Wynika to z faktu, że okulary do tych uchwytów muszą być wyposażone w rowek lub otwory, aby okulary można było trzymać w uchwytach. Zabieg ten nie jest możliwy w przypadku szkła mineralnego.

Wady grubych szkieł

Grube okulary są zawsze cięższe niż te o wysokiej refrakcyjności i cieńsze. Są one mniej wygodne w noszeniu i nie wyglądają dobrze. Ponadto, jeśli soczewki są zbyt grube, rzęsy mogą uderzać w szybę. To trwale rysuje powierzchnię i zawsze pozostawia warstwę smaru – nie mówiąc już o nieprzyjemnym uczuciu. Grube krawędzie stanowią również problem. Tam światło jest bardziej refrakcjonowane, dzięki czemu mogą pojawić się nieatrakcyjne i niedowidzące frędzle kolorowe. Ponadto krawędzie, na których stykają się ramka i soczewki, są również sceną lekko upartych zabrudzeń.

Ile kosztują nowe soczewki okularowe?

Koszt nowych obiektywów jest bardzo zróżnicowany. Różnią się one w zależności od rodzaju materiału, stopnia uszlachetnienia i w zależności od tego, czy są to szkła o grubości pojedynczej czy wielokrotnej. W Apollo możesz dostać okulary z pojedynczymi soczewkami od 20 Euro lub zmiennoogniskowe od 70 Euro.

Bez względu na to, które szkło i wersję wybierzesz, Apollo oferuje najlepszą gwarancję cenową. Oznacza to, że jeśli rzeczywiście znajdziesz okulary (identyczny model ramy, w tym porównywalną jakość szkła) tańsze u innego dostawcy, możesz je kupić w tej samej cenie w Apollo.

Jak prawidłowo czyścić okulary?

Okulary korekcyjneWielu nosicieli okularów niewłaściwie stosuje soczewki, gdy biorą chusteczkę do nosa, aby na przykład usunąć denerwujące plamy tłuszczu z powierzchni szklanej. Przecież chusteczki do nosa podczas czyszczenia pochłaniają dodatkowe zabrudzenia z soczewek, działają jak papier ścierny i uszkadzają szklankę drobnymi zarysowaniami. Rezultat: obiektyw stopniowo się zwęża. Okulary zaślepiają się. To samo dzieje się w przypadku stosowania ściereczek do czyszczenia wilgotnych okularów. Dzieje się tak dlatego, że często zawierają one silne środki czyszczące, które uszkadzają powierzchnię soczewek i mogą w najgorszym przypadku usunąć powłokę. Rezultatem są plamy na powierzchni szkła i nie zakłócona widoczność przez soczewki.

W związku z tym do szybkiej pielęgnacji okularów należy stosować ściereczki z mikrofibry lub specjalne ściereczki do okularów, a także spryskiwacz do okularów odpowiedni do wszystkich materiałów i powierzchni soczewek. Usuwają nawet tłuszcz i wilgoć, nie tworząc denerwujących smug na szybie. Do regularnego czyszczenia soczewek okularów stosuje się następujące zasady: najpierw spłukać soczewki pod bieżącą, ręczną, ciepłą wodą, następnie oczyścić je kroplą środka czyszczącego o neutralnym pH i usunąć tłuszcz z powierzchni soczewki. Następnie wytrzeć do sucha szmatką z mikrofibry lub delikatnie natrzeć do sucha.

I jeszcze lepiej: odwiedzasz jeden z ponad 800 oddziałów Apollo, aby regularnie sprawdzać czyszczenie i regulację. Oprócz profesjonalnego czyszczenia w kąpieli ultradźwiękowej, uwzględnia się również idealne dopasowanie okularów. Najlepiej jest przechowywać okulary w twardej obudowie, aby chronić je przed uszkodzeniem. Oczywiście na nowe okulary z Apollo otrzymasz również pasujące futerały na okulary.

Jak długo nowe soczewki mogą działać?

Dla soczewek okularowych obowiązują również okresy gwarancji prawnej. Oczywiście mają one zastosowanie tylko wtedy, gdy są właściwie stosowane. Z reguły jednak obiektywy powinny pozostawać jasne przez ponad trzy lata, jeżeli są właściwie konserwowane i zapewniają dobry przegląd. Jednak nawet najlepsze i najpiękniejsze soczewki okularowe nie przeszkadzają w zmianie wzroku – dla niektórych użytkowników może to mieć miejsce każdego roku. Ponieważ zmiana ostrości widzenia następuje zazwyczaj powoli, często nie jest natychmiast zauważana. Odwiedź regularnie swojego okulistę lub jedną z naszych ponad 800 oddziałów Apollo i skontaktuj się z lekarzem.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/zobaczkolory.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326