Które okulary przeciwsłoneczne są dla mnie odpowiednie?

0
1912

W lecie warto stosować okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed promieniowaniem UV. Ale okulary również powinny wyglądać dobrze. Okulary mówią, jak znaleźć odpowiednie okulary przeciwsłoneczne.

Jaki odcień powinny mieć okulary przeciwsłoneczne?

Aby mieć pewność, że oczy są zawsze odpowiednio chronione i mają wyraźny widok, należy wybrać odcień okularów przeciwsłonecznych odpowiednio do obszaru zastosowania. Należy odpowiednio dobrać siłę barwienia i kolor.

Okulary przeciwsłoneczneOkulary przeciwsłoneczne do codziennego użytku: Jeśli potrzebujesz tylko okularów przeciwsłonecznych, które będą Ci towarzyszyć podczas spaceru po mieście, opalania plaży i innych codziennych letnich zajęć, wybierz dyskretne odcienie, takie jak szary, brązowy lub zielony. Te kolory barwiące sprawiają, że naturalna percepcja barwy jest niemal niezauważalna. 75 % barwienie jest idealne na lata w Niemczech. Jeśli spędzasz lato w słonecznych miejscach wakacyjnych lub w górach, potrzebujesz odcienia 85%.

Okulary przeciwsłoneczne do sportów zewnętrznych: Pobyt na świeżym powietrzu latem powoduje czasami trudności dla naszych oczu. Nie tylko silne nasłonecznienie, ale także przejście od jasnych miejsc do zacienionych obszarów leśnych jest dla oczu uciążliwe. Pomarańczowy lub brązowy odcień jest idealny do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Równoważy zmiany światła i cienia oraz optymalnie chroni oczy. Z stopniem zabarwienia od 50 % do 75 % dobrze radzi się w Niemczech, ale jeśli planujesz wycieczki rowerowe w krajach słonecznych, zabierz 85 %.

W Brille24 możesz dopasować preferowany model okularu dokładnie do swoich potrzeb. Wystarczy wybrać dowolny model, z lub bez widoczności, a następnie wybrać typ, kolor i intensywność barwienia. W ten sposób otrzymujesz indywidualne okulary przeciwsłoneczne.

Które okulary przeciwsłoneczne do jakiego kształtu twarzy?

Większość ludzi nie interesuje się jednak czystym praktycznym stosowaniem okularów przeciwsłonecznych, lecz ich wyglądem. Podobnie jak zwykłe okulary, okulary przeciwsłoneczne podlegają rocznym trendom – TRENDS 2016 to kolejny artykuł magazynu Brille24. Jednak upewnij się, że wybierzesz kształt okularów, który najbardziej Ci odpowiada. Kształt twarzy decyduje o tym, które okulary przeciwsłoneczne najlepiej Ci odpowiadają:

  • Twarda twarz w kształcie serca: twarz w kształcie serca charakteryzuje się szerokim czołem, wyrazistymi policzkami i wąskim, zazwyczaj spiczastym podbródkiem. Dopasowane okulary przeciwsłoneczne ukrywają szerokie czoło i zmniejszają widoczność podbródka, tworząc harmonijną równowagę. Do tego celu nadają się okulary owalne lub okrągłe w oprawach filigranowych. Z drugiej strony należy unikać kwadratowych ram.
  • Czoło kwadratu: Jeśli czoło, podbródek i policzki są zbliżone do tej samej szerokości, jest to kwadratowa twarz. Okulary przeciwsłoneczne z okrągłymi soczewkami nadają się szczególnie do łagodzenia tego efektu. Kobiety przyjmują kobiecy kształt Cateye. Sportowe okulary lotniarskie mogą być noszone przez obie płci jako okulary przeciwsłoneczne. Filigranowe ramy nieco rozluźniają szeroki kształt twarzy, ale należy zostawić ręce kwadratowych okularów.
  • Okrągła twarz: Okrągła twarz ma równomiernie ukształtowane powierzchnie twarzy. Czoło i policzki mają tę samą szerokość, podbródek jest okrągły. Taka twarz wygląda bardzo miękko. Okulary kątowe tworzą optyczny kontrast z tą formą twarzy. Twarz wygląda wężej i ma więcej konturów. Z drugiej strony należy unikać okrągłych okularów.
  • Owalna twarz: Owalna twarz jest bardzo zmienna, jeśli chodzi o wybór kształtu okularów. Ich proporcje są wyważone i harmonijne. Czoło i podbródek są wąskie, policzki są wymawiane, a twarz jest około dwukrotnie dłuższa niż szerokość. Ten optymalny kształt twarzy umożliwia łatwe noszenie każdego rodzaju okularów przeciwsłonecznych, dzięki czemu uchwyć ramę, która najbardziej Ci odpowiada. Upewnij się, że okulary nie są zbyt duże dla Twojej twarzy.

Jaki kolor powinny mieć okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczneOstatnim pytaniem w stylu jest wybór koloru. Najpierw dopasuj go do wybranego odcienia. Jeśli masz preferowane kolory odzieży, dopasuj do nich okulary. Ponadto włosy i kolor skóry decydują o tym, czy lubisz ciepłe czy zimne kolory. Jeśli należysz do grupy osób o bladej skórze z niebieskawym odcieniem lub ciemną skórą z odcieniem oliwkowym, dostępne są zimne kolory. Masz również bardzo jasne i czarne włosy. Jeśli Twoja skóra ma złoty odcień i złoty połysk, można go zobaczyć we włosach, ciepłe kolory wyglądają wspaniale.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/zobaczkolory.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326